Անկարան հերքել է Էրդողանի նստավայր ցուցարարների մտնելու մասին տեղեկությունը
Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, թե   ցուցարարները, որոնք Անկարայում բողոքի ակցիա են իրականացնում ի պաշտպանություն Ստամբուլի ձերբակալված քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի, իբր մտել են Թուրքիայի առաջնորդ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նստավայր։
«Այն պնդումը, թե ցուցարարները մտել են նախագահական համալիր, չի համապատասխանում իրականությանը: Պարզվել է, որ իսրայելական քարոզչական հարթակներում տեղադրված որոշ նկարներ արվել են Անկարայի համալսարանի համալսարանում ցույցերի ժամանակ», – ինչպես հաղորդում է  «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին ասվում է Թուրքիայի նախագահի Հաղորդակցության վարչության հայտարարության մեջ:
Թուրքիայի դատարանը որոշում է կայացրել ձերբակալել Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին, որը կասկածվում է կոռուպցիայի մեջ։ Թուրքիայի տարբեր խոշոր քաղաքներում՝ Ստամբուլում, Իզմիրում և Անթալիայում շարունակվում են զանգվածային բողոքի ցույցերը՝ ի պաշտպանություն Իմամօղլուի։